Sünne  meelespea ja igati huvitavat lugemist.


"Head asjad"


Tee alati parimal moel, tee alati hästi.

Tee nii, nagu Sa hetkel kõige paremini oskad. Kui tuleb tunne, et jätaks pooleli vm, tee edasi. Lõpuks ei oskagi Sa enam halvasti teha, teed alati parimal moel.
Tee alati laitmatult, ükskõik mida Sa ei teeks. Kasu ootamata. Tasu võib tulla kõige imelisemal kombel, kõige ootamatumal viisil. Täna ja võta see vastu – lihtsalt.

Ära keskendu kunagi negatiivsele, halbadele asjadele
Lase neil lihtsalt oma elust mööduda
Kuigi paratamatult halvad asjad siiski tulevad Sinu ellu, võid nende koormast "lahti lasta" või kasutada "3-küsimust" *. Või kasuta midagi muud – kasuta mida aga oskad! Kuid ära lase neil ennast mõjutada – ära anna kergelt alla. Parim – lasta neil minna...
Negatiivsete asjade mõju Sulle ja ümbritsevatele ei ole vaja selgitada. Enamus inimesi teab, mis on halb, mis hea. Kuid vähesed teavad, kuidas õieti halvaga käituda ja kuidas säilitada, headust, tasakaalukust. Keskendudes rohkem headele asjadele, mõjub see Su mõtetele, tunnetele, tervisele tervistavalt, hästi. Samas ei maksaks headele asjadele omistada liiga palju tähendust. Ka head asjad tulevad Su ellu. Sa kasuta neid – ja siis nad lähevad ära. Oma teed. Mõista, et Sinu ellu tuleb paratamatult nii head kui ka halba.
Halb läheb kiiremini ära, kui talle mitte keskenduda. Hea on kauem, kui talle keskendud.
Ära unusta, tunded tulevad ja lähevad – lõputult.
SINA JÄÄD!

* üks tunnete lahendamise meetod


Järgmine asi, mis Su elus on oluline –
Jaga seda, mida Sul on

Jaga targalt. Jagamine ei tähenda et kõik tuleb ära anda, vaid seda, mis on üle. Nt keegi kutsub Sind endale appi, või pakub lisatööd – ära ütle kunagi kohe JAH. Mõtle järele, kas praegu mahub Sinu ellu lisategevusi? Võib-olla ütled, et nt 2 tunni, 2 päeva, 2 nädala või kuu pärast ma saaksin aidata, varem ei saa – pole vaba aja ressurssi. Kuidas Sa võiksidki jagada seda, mida Sul pole?
Kui sul on 1000 krooni ja palgapäev on võib-olla 2 päeva pärast, siis kas saaksid laenata 100.-? Kuid kui keegi küsib 1500.-? Heal juhul saaksin laenata 1000.-. Jagamine peab alati olema mõistlik. See, et ma ei vaja midagi, on nonsens. Iga inimene vajab midagi.
RESSURSSIDE JAGAMIST TÄNA, HOMME JA KA KAHE KUU PÄRAST VÕIB NIMETADA PLANEERIMISEKS.
Iga üks on näinud, kuidas loomad ja ka linnud toitu kahmavad. Kui kahmab inimene, nimetatakse seda AHNUS’eks. Ahnus on küll ainult tunne, kuid tihti see juhib ka tegusid, mõtteid. Nii me muutume ei tea kelle sarnaseks? Ahnus on oma olemuselt vägivaldne. Koguda rohkem, kui tegelikult tarvis läheb. Nt korjad Sa kivikesi. Sul on selline komme – korjata kivikesi. Nad meeldivad Sulle. Lõpuks on Su elamine kivikesi täis. Ega sellest pole ju midagi halba – kõigil on veidrused. Aga nt kui keegi tuleb Sulle külla, küsib, et anna mõni mulle – ütled et ei, minu oma! Ma olen selle kaugelt toonud! See on ahnus.

Headus
Igal inimesel on midagi sellist, mida ta seostab headusega. Mõnele on see maitsvast koogist tekkinud tunne, lille kinkimine, raha lugemine, kellegi abistamine, tooli istumiseks pakkumine jne.
Aga headus võib olla ka teistsugune. Näiteks ära reageeri halbadele asjadele – jäta reageerimata. Sellega teed otseselt head endale – ei lasku tundelistesse "ameerika mägedesse". Sellega teed Sa head ka teistele – ei sunni neid sööstma pöörases, juhitamatus vankris.
Kui tunned, et kohe-kohe hakkad "kihutama", hinga 3 korda sügavalt ja aeglaselt sisse ja välja.
Voog. Tee ise koduleht!