Sünne  meelespea ja igati huvitavat lugemist.


Mõned tunded, mis on seotud füüsisega:
valu, pinge e stress, temperatuur (külm, soe), raskus, nälg, janu, kuiv, märg, niiske, sügelus, naha ärritus, kipitus, hirm (vajalik selleks, et säilitada füüsis).
(Hirmu on mitmel tasandil. Üks hirm vastutab füüsilise keha säilimise eest.
Näiteks kui ollakse särtsu saanud, ei topita enam kunagi oma näppe pistikupessa.
On olemas ka vitaalse keha e tundeline hirm, mis kaitseb meid ebameeldivate tunnete eest. Näiteks kui keegi on meile pahasti öelnud, ei taha me temaga enam kokku saada.)

Füüsis ei ole teistest inimese tasanditest eraldatud – kõik kehad on omavahel seotud ja mõjutavad üksteist. Meditsiin vaatab haigusi kui füüsilisi probleeme, mida need ka osaliselt on. Kuid maha-siddha’d (realiseerunud olendid, vt kriya jooga) avastasid, et kui füüsist pole vigastanud mõni väline protsess (noaga näppu lõikamine, kukkumine, trauma vms), on haigused kahte päritolu. Üks vigastaja on tundelis-emotsionaalne plaan ja teine – tundestikku toetav mentaalsus e mõtted. Emotsionaalsed pinged kanduvad üle füüsisele. Füüsilised pinged omakorda tekitavad erinevate organite blokeeringuid ja haigusi.

Praktilise harjutusena on kasulik pöörata tähelepanu oma kehale ja püüda avastada füüsise erinevaid tundeid ja pingeid. Pole vaja mõelda põhjuste peale, vaid tundeid lihtsalt registreerida. Näiteks – istumisest tulenev tunne istmiku all, pinge kaelas, pinges õlad jmt. On väga kasulik lasta tähelepanul kehas ringi käia ja märgata selles toimuvat. Enamasti võime avastada, et meie keha on automaatselt tõmbunud pingesse. Ja lõdvestuda polegi nii kerge - keha tõmbub automaatselt pingesse tagasi. Need ongi erinevad allasurutud tunded, mis keha sunnivad pingestuma. Tavaliselt tunneme end lõdvestudes sel juhul ebameeldivalt, sest kogunenud emotsioonid on enamasti negatiivset laadi ja lõdvestudes vastavad tunded vabanevad. Kogemusena on see ebameeldiv ja esimene reaktsioon on kohe jälle pingestuda. Võtab tükk aega harjutamist, enne kui suudetakse püsivalt jätkata füüsiliselt täiesti lõdvestununa. Lõdvestumine on aga vajalik, et säiliks hea füüsiline tervis.

Hea füüsilise tervise omandamiseks on spetsiaalselt loodud kriya hatha jooga 18 harjutust, mille regulaarse praktiseerimisega saavutatakse täiuslik füüsiline tervis.
Juuresolev täieliku rahu lõdvestusasend on abiks keha pingetest vabastamisel.
Voog. Tee ise koduleht!