Sünne  meelespea ja igati huvitavat lugemist.Lühike soojendus ja asu teele

Kui ma esmakordselt selle eluvaldkonnaga tutvusin, arvasin ekslikult, et tegemist on pelgalt tööalase karjääritsooniga. Kuid tsooni sisu lähemalt tundma õppides mõistsin, et tegemist on sinu elu karjääriga ja oma eluteel võib sul olla mitmeid karjääre nagu karjäär naisena, karjäär emana, ametialane karjäär seega rollide paljusus. Sa võid olla edukas ametialaselt, kuid ebaõnnestuda emana jne.

Palju olulisem on aga teada, et oma eluteel teeme me pidevalt valikuid, kuid valikute tegemine ei ole sugugi lihtne. Missugust huulepulka osta? Mida täna õhtuks süüa teha? Kuhu minna õppima? Missugune tööpakkumine vastu võtta? Lähed küsid nõuannet parimalt sõbralt ja sõber heast südamest pakub sulle sinu joaks mittesobilikku varianti. Kleidi- ja mehevalikul küsitakse nõuannet naabrinaiselt. Käiakse ennustaja, kaardimoori ja selgeltnägija juures. Kulutatakse raha, aega, head saatust ja loomulikult iseennast kõik selleks et ise mitte otsuseid vastu võtta.

Lõpeta soojendus ja asu teele, sest mida rohkem aega sa soojendusele, ettevalmistusele kulub, seda kaugemale lõppeesmärk ju jääb. Mõtle sellele! Tee soojendus, võta vastu otsus ja asu teele. Inimest ei väärtustata tema valikute järgi, vaid pigem tema otsusekindluse üle. Ei ole olemas õigeid ega valesid valikud on olemas julgus teha valikuid. Jah, oma eluteel sa teed vigu, kuid sul on alati võimalus viga parandada ja uus valik teha.

Oma eluteel liigud sa kogemuselt kogemusele, kus igaüks neist muudab sind. Pole tähtis, millest sa läbi oled tulnud, vaid kuidas sa edasi lähed. Inimene elab pidevas edasiliikumise protsessis. Nii nagu vesi, mis otsib teed kivide vahelt ja nii nagu meri, kus tõusud vahelduvad mõõnadega. Vees on palju potentsiaali, võimalusi ja muutumusi. Sama potentsiaal peitub ka sinus endas.

Kahjuks takerdud sa aeg-ajalt oma kogemustesse, enamasti negatiivsetesse kogemustesse. Oma perekonna, rahva ja iskilikesse kogemustesse. Kuid pea meeles, selleks et jõuda uude kvaliteeti, tuleb sul mineviku takistustesse/mälestustesse peitupugemine ja kinnijäämine ära unustada. Loomulikult sa õpid oma halvast (pigem õpetlikust) kogemusest, teed järeldused ja otsustad teekonna jätkamiseks vajaliku uue valiku kasuks. Selleks et püsida eluvoolus on igaühel olemas tema jaoks nii ainulaadne isiklik tee, mis voolab rahulikult takistuste kõrval. Seda märkad sa aga alles siis, kuid lõpetad soojenduse ja alustad teekonda.


Inimene on juht oma elujõel

Suured erinevused on ida ja lääne elamise viisis. Lääne inimene elab üheaegselt kolmes ajas: minevikus, olevikus ja tuleviks, kus rõhuasetus on minevikus sorimises ja tulevikus unistamises. Minu isiklikus, aga ka perekonna, rahva, riigi minevikus on olnud paratamatult halbu kogemusi. Kui nüüd halbade kogemuste pealt endale tulevikku planeerida, võib tulevik päris ehmatav ja mitteoodatud olla. Sellepärast elatakse tihti hirmudes, valehäbis, segaduses ja ükskõiksuses.

Idamaades öeldakse, et elada tuleb voolus, nautides nii iga päev olevikku ja praegust hetke. Kuid kas me oskame oma oleviku hetkeolukorda väljendada? Kui inimese käest küsida „Kuidas sul läheb?“, siis enamasti vastatakse „Kiirelt!“. Huvitav, kas tal oli kiire ka siis kui ta minu küsimusele vastas. Arvatavasti mitte, sest muidu poleks ta ju mulle vastanud.

Naudi seda hetke, kus sa praegu oled. Tunneta elu liikumist, pane tähele märguandeid ja mine vooluga kaasa. Ei, sa ei pea paadipõhjas lamama ja ootama et missugusele elumerele paat sind seekord viib. Sa istu mõnusalt paadis ja jälgi vee voolamist, vajadusel aita kaasa, suuna paati, kuid ära sõida vastuvoolu. Kui sa liiga jõuliselt oma sihte sead, võid liikuda hoopis vastu oma eesmärki ja kohale jõudes tabab sind hirmus pettumus ning sellest tulenevalt halb kogemus, negatiivne tulevikunägemus. Samas lihtsalt tegevusetult oodates, läheb su väärtsulik elu hapuks, raisku.

Oma eesmärgini jõudmiseks on mõistlik teada, kuhu sa tahad jõuda. Veelgi tähtsam on aga teada missuguses tundes sa oma teekonda läbid ja missugune on see tunne kui oled oma eesmärgini jõudnud. Loomulikult, võivad sellel teekonnal muutuda olukorrad, vahendid, ka ise, kuid sinu silme ees terendab tunnetatav eesmärk.


Ole valmis muutusteks

Elu kvaliteet sõltub sinu enesetundest. Kui sa tunned ennast oma igapäevaseid toiminguid tehes hästi, siis võib sind õnnitleda. Kui aga ärkad hommikuti mõttega, et jälle see päev, jälle see töö …, siis on viimane aeg muutus ette võtta. Kui sa ise ei kuule, ega taju sind ümbritsevaid märguanedeid, siis jõulise märguande annab sulle sinu tervis ja seda läbi tervisehäda.

Ole teadlik, et elu pidevas muutumises. Just oli hommik, praegu on keskpäev ja varsti saabub õhtu. Praegu on suvi, kuid suvele järgneb sügis ja talv. On rõõmus hetk, kuid rõõmule tuleb meie teel aeg-ajalt vastu kurbus. Väga suurte kõikumistega muudame oma isikliku elutee ebastabiilseks. Tõepoolest, kui sulle talv ei meeldi, siis ära võitle selle aasta-aja vastu, ära vihasta selle peale, sest talv tuleb niikuinii. Mõistlikum on leida talves enda jaoks mõned positiivsed pidepunktid, et see sinu jaoks raske aeg kergemalt üle elada ja uuele suvele täisväärtuslikuna vastu minna. See on meie elu paratamatus. Feng shui õpetab, et tark inimene leiab oma keskmise tee. Ole valmis tegema oma elus vajalikke kohandusi igal hetkel, sest muutumine on vältimatu. Ja mis peamine: oma elu naudid sa palju enam, kui elad olevikus.

Voog. Tee ise koduleht!